Kurs pisania ikonKursy hobbystyczne

Zajęcia kształcące Państwa w zakresie technik pisania ikon w Krakowskim Instytucie Architektury i Sztuki gwarantują poznanie warsztatu ikonopistów oraz zasad tworzenia ikon. Nasi kursanci poznają wszystkie etapy powstawania ikony. Zapoznajemy Państwa z teorią dotyczącą problematyki ikon, charakterystyką stosowanych materiałów, a także z konkretnymi technikami malarskimi. Uczestnicy zajęć poznają dorobek najwybitniejszych artystów oraz dawnych szkół malarstwa ikonowego.

W czasie trwania kursu poznajecie Państwo w praktyce wszystkie etapy wykonywania ikony od prawidłowo przygotowanego podobrazia do założenia warstwy końcowej. Zapoznajemy Was z budową podobrazia drewnianego oraz przygotowujemy i nanosimy grunt. Sporządzamy grunt w sposób niezbędny do uzyskania właściwego podobrazia, uczymy także wykonywać grawerunki. Stosujemy techniki pozłotnicze od najprostszych do tych zaawansowanych.

Na kursie pisania ikon pracujemy przede wszystkim w technice tradycyjnej tempery żółtkowej.
W cenie zapewniamy wysokiej jakości materiały:

  • doskonale wykonane deski
  • niezbędne narzędzia oraz materiały pozłotnicze
  • farby temperowe

Kończąc zajęcia otrzymujecie Państwo własnoręcznie wykonaną ikonę stworzoną zgodnie z zasadami i właściwą technologią. Kurs obejmuje 20 spotkań.

 

Zapraszamy!

Jeżeli pojawią się z Państwa strony jakiekolwiek pytania odnośnie kursu w PISANIA IKON, bardzo prosimy o kontakt, chętnie udzielimy wszelkich informacji.

kontakt:

KRAKOWSKI INSTYTUT ARCHITEKTURY I SZTUKI

dr Bartłomiej Żukowski
tel: 
501 026 914
info@instytut-krakow.pl
Kraków, ul. Garncarska 5