PleneryKIAS

W tym roku zorganizowaliśmy XXV Międzynarodowy Plener Rysunku na Sycylii. Nasza placówka obecnie jako jedyna w Polsce oferuje naszym uczniom tak bogatą ofertę prestiżowych plenerów oraz praktyk w kraju i za granicą. Podczas każdego organizowanego przez nas pleneru zapewniamy Państwu noclegi w doskonałych hotelach, opiekę prowadzących zajęcia profesorów, pełne wyżywienie, ubezpieczenie oraz podróż nowoczesnym autokarem. Byliśmy już w HISZPANII, GRECJI, FRANCJI oraz we WŁOSZECH i na BAŁKANACH   Tego typu wyjazdy nie tylko pozwalają zdecydowanie podnieść umiejętności rysunkowe oraz wzmocnić warsztat, ale również dają możliwość poznania szeroko pojętej kultury.

Bezpośredni kontakt z europejską architekturą oraz sztuką stanowi istotny bodziec do tworzenia bogatych formalnie oraz treściowo rysunków.

Obecnie mamy do dyspozycji nowy autokar mogący zabrać na pokład 61 osób. Podczas organizowanych przez nas plenerów zapewniamy Państwu noclegi w dobrych hotelach, opiekę pilota oraz prowadzących zajęcia wykładowców, wyżywienie oraz ubezpieczenie NNW i KL.

Każdy nasz plener poprzedzamy 10 dniowym zgrupowaniem rysunkowym mającym na celu praktyczne i warsztatowe przygotowanie do wyjazdu. Zagraniczne warsztaty polecamy przede wszystkim osobom początkującym, ponieważ mogą zrobić bardzo duże postępy w nauce – polecamy