Grecja 2018Wyjazdy plenerowe

GRECJA + BAŁKANY 14 DNI

Organizuje plener rysunku oraz technik designerskich

ołówek, akwarela, flamastry, cienkopis do wyboru

KALAMBAKA i jej spektakularne METEORY – plener GRECJA 2013

/ XXV MIĘDZYNARODOWY PLENER RYSUNKU / GO FOR ART. TO GREECE

BOŚNIA I HERCEGOWINA – CHORWACJA – CZARNOGÓRA – ALBANIA – MACEDONIA – GRECJA – SERBIA

termin pleneru: 3 lipca – 16 lipca 2018

dzień 1 (3 lipca)

Wyjazd z Lublina o godz. 8:00 / Wyjazd z Rzeszowa o godzinie 11:00. Przejazd przez Polskę, Słowację oraz Węgry. Nocny tranzyt do Bośni i Hercegowiny.

dzień 2 (4 lipca)

Przyjazd w godzinach porannych do MOSTARU. Zakwaterowanie w hotelu. Śniadanie oraz plener w centrum miasta – gdzie przeplatają się ślady 3 kultur: chrześcijańskiej, muzułmańskiej i żydowskiej. Obiadokolacja, nocleg.

dzień 3 (5 lipca)

Śniadanie w hotelu oraz wykwaterowanie. Wycieczka do DUBROWNIKA najpiękniejszego miasta w Chorwacji (zwiedzanie zabytkowej dzielnicy). Przejazd do TIRANY – stolicy Albanii. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

dzień 4 (6 lipca)

Śniadanie w hotelu oraz wykwaterowanie. Zwiedzanie TIRANY. Przejazd do Macedonii – OHRYDY – miasta uważanego za słowiańską Jerozolimę. Jest to kompleks 365 kościołów, uroczo położony nad jeziorem Ohrydzkim. Wieczorne zwiedzanie miasta, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

dzień 5 (7 lipca)

Śniadanie oraz plener w OHRYDZIE. Po południu wycieczka do oddalonego o 25 km od Ohrydy klasztoru św. Nauma – ucznia św. Cyryla i Metodego. Obiadokolacja oraz nocny tranzyt do Grecji.

dzień 6 (8 lipca)

Przyjazd w godzinach porannych do TOLO. Zakwaterowanie w hotelu.

Nasz hotel ESPERIA jest położony w centrum miejscowości Tolo. Jest to pięknie usytuowany obiekt.

 • POKOJE są gustownie urządzone z klimatyzacją
 • WYŻYWANIE HB – śniadania oraz napoje typu kawa, herbata, mleko, woda, soki z dystrybutorów w cenie/ obiadokolacje w formie bufetu – szwedzki stół
 • BASEN w hotelu – (parasole i leżaki – bezpłatne, dodatkowe prysznice wewnątrz)
 • PLAŻA – jest piaszczysta, morze oddalone od hotelu 50 metrów. Leżaki na plaży i parasole dodatkowo płatne. W opcji windsurfing, rowery wodne, kitesurfing, nurkowanie.

Do dyspozycji gości hotelowych jest, recepcja czynna całą dobę, bilard, restauracja główna z widokiem na morze, kawiarnia, sala konferencyjna, dostęp do INTERNETU, WI-FI, serwis sprzątający, punkty wymiany walut, informacja turystyczna, sala telewizyjna, ogród, taras słoneczny.

Strona internetowa hotelu: www.esperia-hotel.gr

dzień 6 – 11 (8-13 lipca)

Plenery oraz wypoczynek w TOLO (Grecja); na miejscu w hotelu codzienne śniadania i obiadokolacje.

Pobyt w GRECJI traktujemy dwutorowo:

 • Raz na dwa dni wyjeżdżamy na fakultety w „teren” – są to plenery, zwiedzanie oraz rozrywka.
 • Co drugi dzień wypoczywamy i rysujemy na miejscu

8 VII – 6 dzień – plener oraz wypoczynek na miejscu

9 VII – 7 dzień – dzień z podziemnymi GROTAMI (plener rysunkowy w okolicy PYRGOS DIROU lub dla osób chętnych dodatkowo płatny fakultet: spływ przez groty podziemną rzeką o długości 1600 metrów w otoczeniu magicznych kolorów i niesamowitych kształtów uformowanych przez stalaktyty i stalagmity, które kreują magiczny, wizualny spektakl.

10 VII – 8 dzień – Wyjazd do MYKEN – na miejscu zwiedzanie Lwiej Bramy, Pałacu Agamemnona oraz malowniczych murów obronnych. Następnie zwiedzanie KANAŁU KORYNCKIEGO oraz przejazd do EPIDAUROS.

11 VII – 9 dzień – plener oraz odpoczynek na miejscu; dla osób chętnych dodatkowo płatny fakultet: 3 – stopniowy, całodzienny kurs KITESURFINGU u wybrzeży TOLO z profesjonalnymi instruktorami, wieczorem rejs statkiem do NAFPLIONU (zwiedzanie miasta)

12 VII – 10 dzień – plener oraz odpoczynek na miejscu; dla osób chętnych dodatkowo płatny fakultet: nauka nurkowania oraz nurkowanie z pełnym osprzętem u wybrzeży TOLO z profesjonalnymi instruktorami.

dzień 11 (13 lipca)

Śniadanie oraz wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ATEN. Zwiedzanie AKROPOLU (Partenon, Propyleje, świątynia NIKE, Erechtejon), Wieży Wiatrów, świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz Grobu Nieznanego Żołnierza. Przejazd do KALAMBAKI. Południowy plener w METEORACH i klasztorach „wiszących” na skałach. Po plenerze obiadokolacja oraz nocleg w hotelu.

dzień 12 (14 lipca)

Śniadanie w hotelu, zwiedzanie METEORÓW w tym jednego z najsłynniejszych klasztorów – Klasztoru Przemienienia Pańskiego. W godzinach wieczornych przejazd do NISZU. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

dzień 13 (15 lipca)

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Wyjazd do BELGRADU. Spacer po mieście: Dzielnica Zemum, XIX – wieczna starówka, twierdza Kalemegdan z III w. p.n.e., Teatr Narodowy, Stary Pałac dynastii Obrenowiciów, Cerkiew Katedralna św. Michała Archanioła, gmachy Zgromadzenia Narodowego oraz Muzeum Narodowego, cerkiew św. Marka oraz cerkiew św. Sawy – jedna z największych na świecie świątyń prawosławnych. Po południu wyjazd w drogę powrotną w stronę Polski.

dzień 14 (16 lipca)

Powrót do Polski w godzinach porannych lub popołudniowych.

Plener jest bardzo wskazany dla osób początkujących, ponieważ podczas tego typu wyjazdów robi się duże postępy w nauce – polecamy J

CENA: 970 złotych  + 410 euro

CENA ZAWIERA:

 • transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, DVD, 2 kierowców, norma Euro 5)
 • opiekę dydaktyczną na całej trasie
 • wyżywienie wg programu: 11 śniadań oraz 11 obiadokolacji
 • 10 noclegów w hotelach
 • ubezpieczenia NNW i KL
 • intensywne zajęcia rysunku podczas całego pleneru
 • intensywne 7 dniowe zgrupowanie rysunkowe przygotowujące do pleneru w drugiej połowie czerwca (dodatkowe 35 godzin zegarowych rysunku)

UWAGA: Za plener wystawiamy fakturę VAT oraz zaświadczenia z programem pleneru.

Płatność za plener dokonujecie Państwo w trzech transzach:

 • I transza – 200 euro (w momencie zapisu na plener)
 • II transza – 210 euro (do 29 IV 2018)
 • III transza – 970 złotych (do 10 VI 2018)

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do muzeów (max. do 60 euro)
 • nadprogramowych fakultetów dla osób chętnych
 1. spływu łodziami 1600 m podziemnymi GROTAMI (ok. 15 euro)
 2. kursu KITESURFINGU u wybrzeży TOLO (ok. 40 euro)
 3. nauki nurkowania z pełnym osprzętem z profesjonalnymi instruktorami (ok. 50 euro)

UWAGA!

Każdy uczestnik musi koniecznie posiadać paszport! Młodzież powinna mieć także przy sobie ważną legitymację szkolną/ studencką, aby uzyskać darmowe wejściówki lub zniżki na bilety do zwiedzanych obiektów.