Grecja + Wenecja 2013Wyjazdy plenerowe

plener rysunku oraz technik designerskich

BUDAPESZT – KALAMBAKA – METEORY – DELFY – TOLO – ATENY – MYKENY – NAFPLION – SPARTA – MISTRA – PATRA – WENECJA

TERMIN: 16 lipca – 29 lipca 2013


DZIEŃ 1 -Wyjazd z Lublina w godzinach porannych. Przejazd przez Słowację i Węgry. Wizyta w SZENTENDRE – barokowym miasteczku będącym ośrodkiem kultury serbskiej, kolebką artysów i malarzy. Nocleg w BUDAPESZCIE.

DZIEŃ 2 – Śniadanie. Przyjazd do centrum BUDAPESZTU i zwiedzanie miasta: Plac Bohaterów, Wzgórze Zamkowe. W godzinach popołudniowo-wieczornych wyjazd i tranzyt w stronę Grecji.

DZIEŃ 3 – Przejazd przez Serbię i Macedonię, w godzinach wieczornych przyjazd do KALAMBAKI w Grecji, wizyta w Wytwórni Ikon wraz z pokazem „pisania” ikon, plener, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 – Śniadanie, zwiedzanie jednego z najsłynniejszych klasztorów METEORÓW – Klasztor Przemienienia Pańskiego, plener, obiadokolacja, i nocleg.

DZIEŃ 5 – Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do DELF: zwiedzanie ruin najsłynniejszej z Greckich wyroczni, uświetnionej Świątynią i Teatrem swojego patrona: Apolla, plener, przejazd na Peloponez, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 – 9 – Pobyt w TOLO. Śniadania i obiadokolacje. Hotel 150 metrów od plaży!!!
W trakcie pobytu wyjazdy na plener do:

– ATENY – stolica Grecji: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Panteonu, Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem, Muzeum Akropolu, Odeon, Wieża Wiatrów, świątynie Zeusa Olimpijskiego, Grób Nieznanego Żołnierza.

– KANAŁ KORYNCKI

– MYKENY: Lwia Brama, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne

– NAFPLION – pierwsza stolica nowożytnej Grecji.

DZIEŃ 10 – Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do:

– SPARTA (polis – założone na przełomie IX i VIII w. p.n.e. przez Dorów, którego sława nie przeminęła do dnia dzisiejszego)

– MISTRA:  przytulone do stromych zboczy Tajgetu, w zdumiewająco dobrym stanie zachowane miasto w stylu bizantyjskim, niegdyś zamieszkane przez ok. 20 tys. obywateli.

Przejazd do PATRY, zaokrętowanie, wypłynięcie około północy,  nocny tranzyt promem do Włoch.

DZIEŃ 11 – Pobyt na promie, kilkupokładowym, na którym znajdują się restauracje, kawiarnie, kawiarenka internetowa, sklepy, taras z basenem, jacuzzi i leżakami do opalania.  Łazienki z prysznicami – ogólnodostępne.
Noc na siedzeniach lotniczych – w zamkniętej Sali z TV. W trakcie rejsu gorący posiłek w restauracji self-service

DZIEŃ 12 – Przypłynięcie w godzinach porannych do WENECJI, plener w centrum miasta, w godzinach popołudniowych przejazd na camping, nocleg.

DZIEŃ 13 – Śniadanie. Przejazd do Wenecji, całodzienny plener, w godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną.

DZIEŃ 14 – Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

cena: 970 złotych + 360 euro

CENA ZAWIERA:
– transport autokarem (klimatyzacja, WC, barek, video,
2 kierowców)
– transport promem (noclegi + wyżywienie)
– noclegi w hotelach
– opieka pilota na całej trasie
– wyżywienie wg programu: śniadania i obiadokolacje w Grecji oraz dwa obiady w trakcie drogi
– ubezpieczenie NNW i KL
– fakturę VAT
– opiekę prowadzących zajęcia rysunku: dwóch profesorów uczelni wyższych oraz dwóch asystentów
– 14 dniowe zgrupowanie rysunkowe przygotowujące do pleneru w dniach od 1 do 14 lipca (70 godzin zegarowych rysunku) – dla osób chętnych.

Uwaga! Każdy uczestnik musi posiadać paszport !!!

Na bilety wstępu proszę zabezpieczyć ok. 40,- Euro, 600 HUF (około 9 złotych). Młodzież powinna mieć przy sobie ważną legitymację szkolną/studencką aby uzyskać zniżki na bilety do zwiedzanych obiektów.