Hiszpania 2014Wyjazdy plenerowe

plener rysunku oraz technik designerskich

PARYŻ – CARCASSONNE – FIGUERES – BARCELONA – COSTA BRAVA – NICEA – MONACO – WENECJA

Termin: 9 lipca – 22 lipca 2014


PROGRAM:

Dzień 1 – Wyjazd z Lublina w godzinach porannych. Przejazd przez Polskę, Czechy i Niemcy.

Dzień 2 – Przyjazd do PARYŻA przed południem. Zwiedzanie stolicy Francji: Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame. Plener rysunkowy w nowoczesnej dzielnicy La DEFENSE. W trakcie zwiedzania oraz pleneru obiad. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 3 – Śniadanie w hotelu, przejazd do centrum Paryża. Zwiedzanie miasta: Luwr, Musee d’Orsay. Plener rysunku. W między czasie gorący posiłek, wieczorem wyjazd w stronę Hiszpanii.

Dzień 4 – W godzinach porannych przyjazd do CARCASSONNE, którego zabytkowa architektura stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny.  Fortecę tworzą fortyfikacje – podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wież. Obwód wewnętrzny wznieśli Wizygoci w VI wieku, natomiast zewnętrzny powstał w połowie XIII wieku. Wewnątrz murów znajduje się  czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko-gotycki kościół St.Nazaire. Po ok. 1,5 godzinnym spacerze przejazd do Hiszpanii, do FIGUERES – katalońskiego miasteczka, w którym znajduje się Muzeum Salvadora Dali. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w CALELLI.

Dzień 4 – 10 – Pobyt na Costa Brava w CALELLI. Śniadania i obiadokolacje. Nasz hotel znajduje się w pierwszej linii przy plaży, nad samym morzem!
W trakcie pobytu planujemy plenery oraz wycieczki do takich miejsc jak:
BARCELONA – Dzielnica Gotycka z Katedrą Św. Eulalii, Placa de Catalunya, Rambla, Pomnik Kolumba, Muzeum Picassa, dzieła architektoniczne A. Gaudiego: kościół Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batllo i Park Guell.
MONTSSERRAT – święta góra Katalończyków z wieczną benedyktyńska bazyliką z XVI wieku, a w niej otoczony szczególnym kultem posąg Czarnej Madonny
BLANES (Pina Rosa i Mar i Mutra – ogrody botaniczne, w których znajduje się ponad 4000 różnych gatunków roślin; Vescomtes de Cabrera – pałac wybudowany przy kościele, budynki oddzielone od siebie w 1319 r., XV w. dzwonnica i freski; ruiny zamku Sant Joan i pochodząca z XVI w. wieża widokowa)
LLORET DE MAR (gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami, ufortyfikowany, prywatny zamek z 1929 r., pomnik sardany, cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji, pomnik żony rybaka, ogrody św. Klotyldy)
TOSSA (miasteczko z jedną z najpopularniejszych w Hiszpanii, średniowiecznych starówek i fortyfikacji obronnych z XII w.)

Dzień 11 – Śniadanie i wykwaterowanie, wyjazd do FRANCJI. Przejazd przez LazuroweWybrzeże: malowniczą drogą Moyenne Corniche do MONACO; przejazd wzdłuż portu MONTE CARLO, ze słynnym kasynem. Nocny przejazd przez Włochy.

Dzień 12 – Przyjazd w godzinach porannych do WENECJI, plener w centrum miasta. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 13 – Śniadanie, powrót do centrum WENECJI, całodzienny plener. Wieczorem wyjazd w stronę Polski.

Dzień 14 – Przejazd przez Czechy i Polskę. Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA:

  • transport autokarem (klimatyzacja, WC, barek, video, 2 kierowców)
  • noclegi w hotelach
  • opieka pilota na całej trasie
  • wyżywienie wg programu: śniadania i obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • fakturę VAT
  • opiekę prowadzących zajęcia rysunku: dwóch profesorów uczelni wyższych oraz dwóch asystentów
  • 7 dniowe zgrupowanie rysunkowe przygotowujące do pleneru na przełomie czerwca i lipca (35 godzin zegarowych rysunku) – dla osób chętnych.

ZAKWATEROWANIE W HISZPANII:

HOTEL położony na Costa Brava ok. 40 km od Barcelony. Jest to reprezentacyjny wielokondygnacyjny budynek oferujący 156 pokoi.
POKOJE są gustownie urządzone, z łazienką (WC, prysznic, wanna). Klimatyzacja centralnie sterowana, ogrzewanie, TV Sat, radio, telefon.

WYŻYWIENIE – HB:

  • śniadania oraz napoje (kawa, herbata, mleko, woda, soki z dystrybutorów w cenie)
  • obiadokolacje w formie bufetu (szwedzki stół).

PLAŻA – jest piaszczysta, morze oddalone od hotelu ok. 75. Leżaki i parasole dodatkowo płatne (6-8 EUR/dzień).

Do dyspozycji gości recepcja czynna całą dobę, sejfy (dodatkowo płatne), restauracja główna z widokiem na morze, kawiarnia, sala konferencyjna, dostęp do INTERNETU, serwis sprzątający, punkt wymiany walut, informacja turystyczna, sala telewizyjna, ogród, taras słoneczny.

BASEN w hotelu – (parasole i leżaki – bezpłatne), programy animacyjne, dyskoteka, sala gier, siłownia, tenis stołowy.

informacje/zapisy:
501 026 914 / info@lias.pl